Návody jak hrát Nejčastější otázky

1. Kdy je WIPE?

Wipe je povinný každý 1. čtvrtek v měsíci a na webu je vždy datum. Mělo by k tomu docházet kolem 10 večer, ale to málo kdy výjde a tak je wipe většinou hotov kolem 1 v noci. :D


2. Jak funguje těžební lom (querry)?

Nejdříve se najde místo kde položit lom pomocí průzkumných vrtů. Když hodíte vrt buď něco ze země vypadne, nebo se nic nestane. Pokud něco vypadne tak v zemi vznikne díra do které se umístí lom a bude těžit to co z ní vypadlo. Pokud nevypadne nic je potřeba hledat na jíném místě.


3. Rejecting connection - Steam Auth Timeout

Pokud se vám nedaří připojit a vyhazuje hra pořád chybu Disconnect - Steam Auth Timeout, nejspíš není problém na straně serveru, ale při komunikaci se servery Steamu. Tento problém nemáme možnost nijak ovlivnit, a nejspíš bude potřeba chvíli počkat.

Pokud se vám to nezdá protože hráči jsou online, tak jsou na serveru připojení proto, že se stihli připojit před výpadkem Steamu a mají teda štěstí.


4. Jak funguje Prodejní automat (Vending Mashine)?

Slouží pro obchod s ostaními hráči, hráč přijde k domu k automatu a otevře jej. Tím zjistí s čím lze obchodovat. Pouze majitel automatu má mít přístup ze zadu, kde se nachází skladiště. Do skladiště přidá věci které chce vyměnit a pomocí menu Administrate přidá volby co vymění za kolik čeho.


5. Nefunguje mi minimapa (LustyMap)

Ve většině případů stačí vypnout hru a znovu jí zapnout a připojit se na server.

Pokud ti stále ani tak nefunguje mapa, a ostatním ano tak nezoufej. Stačí se odpojit od serveru vymazat ve složce kde je hra nainstalována složku s názvem storage. Neboj, v této složce jsou uloženy pouze soubory, které se stahují přímo za serverů. Když složku smažete vytvoří se znova a při dalším připojení na server si stáhne obrázky včetně mapy znovu.

Výchozí cesta ke složce je C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Rust\storage

Pokud nepomůže ani tohle, kontaktuj administrátora serveru, něco je špatně. Možná se poškodila mapa na uložišti v serveru.